Sarajevo kao evropski muzički epicentar

Noć kada je centar grada postao svetska pozornica

Claptone na Garden Of Dreams događaju maj 2026. godine, fotografisao Adnan Lingo.

Prošle subote, Sarajevo je potvrdilo svoj status moderne metropole. Administrativni plato ispred Parlamentarne skupštine BiH, transformisan je u magični plesni podijum i mesto susreta za sve generacije. U zajedničkoj organizaciji Evropske unije u BiH, Općine Centar i kolektiva Garden of Dreams, uspešno je realizovan spektakl koji je redefinisao korišćenje javnog prostora u srcu grada.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GARDEN OF DREAMS (@gardenofdreams.ba)

Muzičko putovanje: Od domaćih snaga do svetske ikone

Noć su otvorili domaći umetnici koji su postavili visoke standarde za ostatak večeri. Lubnya je svojom selekcijom uvela publiku u ritam grada, dok je regionalni miljenik Bonjasky još jednom dokazao zašto je ključna figura u razvoju regionalne elektronske scene.

Vrhunac večeri pripao je svetski poznatom muzičkom virtuozu pod imenom Claptone. Pod svojom zagonetnom zlatnom maskom, on je na Trg BiH doneo energiju najvećih svetskih pozornica poput Ibize i Tomorrowlanda. Njegov nastup nije bio samo DJ set, već potpuni audio-vizuelni show koji je hiljade prisutnih odveo u drugu dimenziju.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GARDEN OF DREAMS (@gardenofdreams.ba)

Otključavanje novog identiteta grada

Najveći trijumf ove noći bio je u samoj lokaciji. Po prvi put, prostor ispred državne institucije postao je mesto masovnog plesnog okupljanja i čiste pozitivne energije. Arhitektonsko naslijeđe Sarajeva poslužilo je kao kulisa za najmoderniju produkciju, dokazujući da kultura i institucije mogu i trebaju voditi direktan dijalog.

Proslava zajedničke budućnosti

Događaj je organizovan povodom proslave Dana Evrope i Dana mladih Općine Centar, pod snažnim sloganom „Naša budućnost, naša Evropa”. Cilj je bio da se kroz univerzalni jezik muzike i kulture proslavi jedinstvo i kreativnost. Garden of Youth koncept bio je poklon gradu i njegovim građanima, pružajući besplatan pristup vrhunskoj svetskoj produkciji svim generacijama.

Nasleđe koje ostaje

Sarajevo je tu noć disalo kao jedno, bez granica i prepreka, šaljući u svet sliku modernog, kreativnog i ujedinjenog grada. Trg Bosne i Hercegovine je „otključan” za nove snove, a kolektiv Garden of Dreams je još jednom pomerio lestvicu onoga što je moguće ostvariti na regionalnoj elektronskoj sceni.

„Trg BiH je dobio novu vrednost, a Sarajevo uspomenu koja će se prepričavati generacijama. Hvala vam što ste verovali u naš san i što ste ovu noć učinili magičnom.”, poručili su organizatori.

Naslovna fotografija: Adnan Lingo

Prethodni tekstGlobalna house ikona David Morales ovog petka u klubu Kran
Sledeći tekstIDQ objavili „Diplomatic” za SHÈN Recordings