VRNJAČKA BANJA DOČEKALA JOŠ JEDNO LEGENDARNO LOVEFEST JUTRO

Lovefest Fire Stage 2026 closing

Vrnjačka Banja jutros je dočekala ono čuveno poslednje jutro Lovefesta – trenutak kada je noć odavno prošla, sunce izašlo, a muzika i dalje traje. Nakon četiri festivalska dana raspoređena tokom dva vikenda, 19. Izdanje Lovefesta završeno je uz pune bine i hiljade posetilaca koji su do poslednjih taktova ostali u festivalskom parku.

Jedan od najiščekivanijih trenutaka završne večeri dogodio se na Fire Stage-u, gde su Jamie Jones i Joseph Capriati za publiku pripremili specijalni četvorosatni back-to-back set. Dvojica velikana svetske elektronske scene vodila su publiku kroz poslednje sate noći i prve sate novog dana, pretvorivši završnicu glavne bine u jedan od trenutaka koji će obeležiti ovogodišnji Lovefest.

Snažna završnica čekala je publiku i na RAW Stage-u, gde je poslednji set ovogodišnjeg programa pripao X-Coastu. Njegov nastup stavio je tačku na još jedno izdanje bine koja je tokom oba festivalska vikenda bila rezervisana za siroviji, brži i beskompromisniji zvuk.

Ipak, ni tada Lovefest još nije bio spreman da se završi.

Dok su se svetla na ostalim binama polako gasila, najuporniji plesači preselili su se na Energy Stage, koji je još jednom postao poslednja stanica festivalskog maratona. Završnicu je preuzeo Young Marco, čiji je trosatni set trajao duboko u jutro i doneo poslednje taktove ovogodišnjeg Lovefesta.

Sunce iznad Vrnjačke Banje već je bilo visoko kada je muzika konačno stala. Posle četiri dana, dva festivalska vikenda, pet bina i više od 130 izvođača, još jedno legendarno Tuborg Beat x Lovefest jutro postalo je deo istorije festivala.

Sledeće godine Lovefest slavi 20. Izdanje

Poslednjim taktovima ovogodišnjeg festivala istovremeno je počelo odbrojavanje do najvećeg jubileja u istoriji Lovefesta. Sledeće godine festival će proslaviti svoje 20. izdanje i dve decenije postojanja, tokom kojih je od lokalne žurke u Vrnjačkoj Banji izrastao u jedan od najprepoznatljivijih festivala elektronske muzike u ovom delu Evrope.

Za dve decenije kroz Lovefest su prošle generacije publike i neka od najvećih imena svetske elektronske scene, dok su festivalske noći i čuvena jutra u Vrnjačkoj Banji postala njegov zaštitni znak.

Zato naredno izdanje neće biti samo još jedan Lovefest. Biće to proslava 20 godina muzike, plesa, ljubavi, ljudi i svih trenutaka koji su festival učinili onim što je danas.

Posle poslednjeg jutra 19. izdanja, počinje novo odbrojavanje.

Text: Lovefest PR team
Photo: Lovefest Photo team

Prethodni tekstSARAJEVO JE DISALO U THE PRODIGY RITMU: SPEKTAKL NA STADIONU GRBAVICA
Sledeći tekstNagrađivani splitski DJ Jock objavio traku s Adam Beyerom na Drumcode etiketi
Marko Bjelić
Osnivač i urednik svih Grotto kanala. Ljubitelj kvalitetne muzike i dobre zabave!